Prediction



 

 

Sponsored by

Organized by Synopsys Armenia

 

 

 

Schedule

Round 1


5 March, 10:00 Synopsys SG   16 - 0   HackTech
5 March, 11:00 STDev   0 - 4   WorkFront
5 March, 12:00 Synopsys Arset   3 - 3   OneMarketData
5 March, 13:00 BetConstruct   10 - 0   Digitain
5 March, 14:00 FimeTech   9 - 3   TMCYC-WebLab
5 March, 15:00 Hylink   7 - 2   EGS
6 March, 14:00 Ginosi   2 - 7   Questrade
6 March, 15:00 Synopsys Armenia   6 - 7   VMWare
6 March, 16:00 Synergy   5 - 3   Monitis
6 March, 17:00 SFL   4 - 6   Optym
6 March, 18:00 Instigate Mobile   2 - 2   Macadamian
6 March, 19:00 Synopsys Virage   2 - 2   Instigate
6 March, 20:00 Synopsys United   4 - 0   Mentor Graphics

Round 2


12 March, 10:00 SFL   8 - 2   Synopsys Armenia
12 March, 11:00 Synopsys United   6 - 0   Monitis
12 March, 12:00 Synopsys SG   9 - 0   STDev
12 March, 13:00 Synopsys Arset   10 - 3   HackTech
12 March, 14:00 Volo   2 - 4   OneMarketData
12 March, 15:00 Mentor Graphics   3 - 3   VMWare
13 March, 14:00 Synergy   6 - 2   Optym
13 March, 15:00 Ginosi   4 - 7   Instigate Mobile
13 March, 16:00 SmartHex   3 - 7   Instigate
13 March, 17:00 Synopsys Virage   2 - 4   Questrade
13 March, 18:00 BetContstruct   4 - 2   FimeTech
13 March, 19:00 Hylink   7 - 0   Digitain
13 March, 20:00 ArmSoft   5 - 2   EGS

Round 3


19 March, 10:00 BetConstruct   3 - 3   Hylink
19 March, 11:00 FimeTech   10 - 3   Digitain
19 March, 12:00 ArmSoft   9 - 1   TMCYC-WebLab
19 March, 13:00 Synopsys SG   5 - 1   Synopsys Arset
19 March, 14:00 STDev   2 - 2   HackTech
19 March, 15:00 Volo   1 - 6   WorkFront
20 March, 14:00 Ginosi   2 - 2   Synopsys Virage
20 March, 15:00 Instigate Mobile   3 - 2   Questrade
20 March, 16:00 SmartHex   3 - 2   Macadamian
20 March, 17:00 Monitis   4 - 3   Mentor Graphics
20 March, 18:00 SFL   2 - 5   Synergy
20 March, 19:00 Synopsys United   5 - 4   VMWare
20 March, 20:00 Synopsys Armenia   6 - 4   Optym

Round 4


26 March, 10:00 SFL   3 - 1   Mentor Graphics
26 March, 11:00 Instigate Mobile   1 - 2   Instigate
26 March, 12:00 Synergy   4 - 2   VMWare
26 March, 13:00 Synopsys United   4 - 6   Optym
26 March, 14:00 Synopsys Armenia   8 - 1   Monitis
26 March, 15:00 Synopsys Virage   5 - 4   Macadamian
27 March, 14:00 Volo   3 - 5   HackTech
27 March, 15:00 STDev   2 - 3   OneMarketData
27 March, 16:00 Synopsys Arset   3 - 2   WorkFront
27 March, 17:00 ArmSoft   10 - 3   Digitain
27 March, 18:00 Hylink   13 - 2   TMCYC-WebLab
27 March, 19:00 FimeTech   5 - 6   EGS
27 March, 20:00 SmartHex   6 - 4   Questrade

Round 5


2 April, 10:00 Synopsys Arset   14 - 5   Volo
2 April, 11:00 HackTech   2 - 10   OneMarketData
2 April, 12:00 Synopsys Virage   1 - 11   SmartHex
2 April, 13:00 Hylink   2 - 4   ArmSoft
2 April, 14:00 Digitain   1 - 7   EGS
2 April, 15:00 BetConstruct   7 - 1   TMCYC-WebLab
3 April, 14:00 Synopsys SG   4 - 2   WorkFront
3 April, 15:00 Questrade   2 - 1   Instigate
3 April, 16:00 Ginosi   1 - 2   Macadamian
3 April, 17:00 Synopsys Armenia   8 - 3   Mentor Graphics
3 April, 18:00 Optym   6 - 2   Monitis
3 April, 19:00 SFL   4 - 3   VMWare
3 April, 20:00 Synergy   3 - 4   Synopsys United

Round 6


9 April, 10:00 Optym   3 - 2   VMWare
9 April, 11:00 Synopsys Armenia   1 - 3   Synopsys United
9 April, 12:00 SFL   10 - 1   Monitis
9 April, 13:00 HackTech   0 - 9   WorkFront
9 April, 14:00 STDev   4 - 2   Volo
9 April, 15:00 Synopsys SG   7 - 1   OneMarketData
9 April, 16:00 Digitain   3 - 8   TMCYC-WebLab
9 April, 17:00 Instigate Mobile   3 - 6   SmartHex
10 April, 17:00 Questrade   3 - 2   Macadamian
10 April, 18:00 FimeTech   4 - 2   ArmSoft
10 April, 19:00 Ginosi   2 - 6   Instigate
10 April, 20:00 Synergy   4 - 1   Mentor Graphics
12 April, 19:00 EGS   5 - 8   BetConstruct

Round 7


16 April, 10:00 Synopsys SG   11 - 1   Volo
16 April, 11:00 OneMarketData   2 - 12   WorkFront
16 April, 12:00 Synopsys Arset   11 - 0   STDev
16 April, 13:00 EGS   4 - 2   TMCYC-WebLab
16 April, 14:00 SFL   1 - 2   Synopsys United
16 April, 15:00 Synopsys Virage   5 - 9   Instigate Mobile
17 April, 14:00 Mentor Graphics   4 - 9   Optym
17 April, 15:00 Monitis   3 - 12   VMWare
17 April, 16:00 Hylink   2 - 2   FimeTech
17 April, 17:00 Synergy   7 - 5   Synopsys Armenia
17 April, 18:00 Instigate   4 - 3   Macadamian
17 April, 19:00 Ginosi   1 - 18   SmartHex
17 April, 20:00 BetConstruct   2 - 2   ArmSoft

Round of 16


23 April, 11:00 SmartHex   7 - 3   FimeTech
23 April, 12:00 Instigate   1 - 6   Hylink
23 April, 13:00 Synopsys Arset   5 - 2   Optym
23 April, 14:00 BetConstruct   6 - 1   Instigate Mobile
24 April, 16:00 Synopsys SG   5 - 2   SFL
24 April, 17:00 Synergy   1 - 1 (2-1E)   WorkFront
24 April, 18:00 Synopsys United   8 - 2   OneMarketData
24 April, 19:00 ArmSoft   2 - 1   Questrade

    Quarter - finals


30 April, 11:30 BetConstruct   2 - 2 (2-5E)   Synergy
30 April, 12:30 SmartHex   3 - 3 (4-3E)   Synopsys Arset
30 April, 13:30 Synopsys SG   2 - 3   Hylink
30 April, 14:30 Synopsys United   5 - 2   Armsoft

    Semi - finals


9 May, 12:00 SmartHex   1 - 1 (6-5P)   Synopsys United
9 May, 13:00 Synergy   2 - 2 (4-3E)   Hylink

       Match for the 3rd place


15 May, 16:00 Hylink       2 - 2 (4-4ET) (4-3P)   Synopsys United

FINAL


15 May, 17:00 Synergy       1 - 2       SmartHex


 

 

Location

Slavonic University Sport Complex

 

 

Supporter