Prediction



 

 

Sponsored by

Organized by 2S Consulting

 

 

 

Schedule

Round 1


15 March, 11:00 SFL   2 - 8   Antel Design
15 March, 12:00 Synopsys SG   2 - 2   ArdInnoTekh
15 March, 13:00 Instigate   10 - 1   LSoft
15 March, 14:00 ArmSoft   2 - 1   Questrade
15 March, 16:00 Mentor Graphics   0 - 6   VMware
16 March, 11:00 EGS   2 - 4   Synopsys SEG
16 March, 12:00 Hylink   5 - 2   Margasoft
16 March, 13:00 Synergy   4 - 2   CQG
16 March, 14:00 Yerevan IT   3 - 3   Macadamian
16 March, 15:00 Synopsys Virage   6 - 0   SouthTech Cons.
16 March, 16:00 Synopsys DG   10 - 2   Monitis GFI
16 March, 17:00 Sourcio   6 - 0   TelePlex

Round 2


22 March, 10:00 Synopsys SEG   4 - 4   CQG
22 March, 11:00 Synergy   7 - 2   Hylink
22 March, 12:00 EGS   2 - 6   Margasoft
22 March, 13:00 Macadamian   8 - 3   Monitis GFI
23 March, 10:00 SFL   7 - 2   ArdInnoTekh
23 March, 11:00 Synopsys Virage   6 - 3   Synopsys DG
23 March, 12:00 Mentor Graphics   1 - 7   Sourcio
23 March, 13:00 Questrade   3 - 3   TelePlex
23 March, 14:00 ArmSoft   8 - 2   VMware
23 March, 15:00 Synopsys SG   2 - 2   Instigate
23 March, 16:00 Antel Design   17 - 1   LSoft
23 March, 17:00 Yerevan IT   4 - 7   SouthTech Cons.

Round 3


29 March, 16:00 Macadamian   2 - 7   SouthTech Cons.
29 March, 17:00 Synopsys Virage   13 - 2   Monitis GFI
29 March, 18:00 Synopsys DG   3 - 5   Yerevan IT
29 March, 19:00 Mentor Graphics   3 - 1   TelePlex
29 March, 20:00 Sourcio   4 - 3   ArmSoft
29 March, 21:00 Questrade   4 - 1   VMware
30 March, 16:00 Synopsys SG   13 - 0   LSoft
30 March, 17:00 Instigate   2 - 4   SFL
30 March, 18:00 Antel Design   3 - 2   ArdInnoTekh
30 March, 19:00 Synopsys SEG   2 - 2   Margasoft
30 March, 20:00 Synergy   5 - 0   EGS
30 March, 21:00 Hylink   4 - 8   CQG

Round 4


5 April, 16:00 Synergy   4 - 3   MargaSoft
5 April, 17:00 EGS   2 - 3   CQG
5 April, 18:00 Hylink   5 - 3   Synopsys SEG
5 April, 19:00 Sourcio   2 - 1   VMware
5 April, 20:00 Mentor Graphics   3 - 3   Questrade
5 April, 21:00 ArmSoft   4 - 2   TelePlex
6 April, 16:00 SFL   14 - 1   LSoft
6 April, 17:00 Instigate   7 - 3   ArdInnoTekh
6 April, 18:00 Synopsys SG   3 - 4   Antel Design
6 April, 19:00 Synopsys Virage   7 - 1   Macadamian
6 April, 20:00 Yerevan IT   5 - 2   Monitis GFI
6 April, 21:00 Synopsys DG   1 - 4   SouthTech Cons.

Round 5


12 April, 16:00 Synopsys Virage   4 - 4   Yerevan IT
12 April, 17:00 Synopsys DG   8 - 4   Macadamian
12 April, 18:00 SouthTech Cons.   6 - 0   Monitis GFI
12 April, 19:00 Instigate   4 - 6   Antel Design
12 April, 20:00 ArdInnoTekh   5 - 1   LSoft
12 April, 21:00 Synopsys SG   3 - 2   SFL
13 April, 16:00 Sourcio   2 - 3   Questrade
13 April, 17:00 VMware   5 - 6   TelePlex
13 April, 18:00 Mentor Graphics   4 - 5   ArmSoft
13 April, 19:00 Margasoft   5 - 3   CQG
13 April, 20:00 Hylink   6 - 2   EGS
13 April, 21:00 Synergy   3 - 4   Synopsys SEG

Round of 16


19 April, 16:00 Synergy   7 - 1   Mentor Graphics
19 April, 17:00 SFL   5 - 1   Yerevan IT
19 April, 18:00 Synopsys Virage   5 - 3   Instigate
19 April, 19:00 ArmSoft   2 - 3   Synopsys SEG
20 April, 16:00 Sourcio   6 - 0   MargaSoft
20 April, 17:00 SouthTech   2 - 3   Synopsys SG
20 April, 18:00 Antel Design   7 - 2   Synopsys DG
20 April, 19:00 Hylink   9 - 2   Questrade

    Quarter - finals


27 April, 16:00 Synergy   2 - 5   SFL
27 April, 17:00 Synopsys Virage   2 - 3   Synopsys SEG
27 April, 18:00 Sourcio   1 - 2   Synopsys SG
27 April, 19:00 Antel Design   4 - 3   Hylink

    Semi - finals


4 May, 16:00 SFL   4 - 2    Synopsys SEG
4 May, 17:00 Synopsys SG   4 - 4 (4-5 E)   Antel Design

       Match for the 3rd place


11 May, 17:00 Synopsys SEG   5 - 6    Synopsys SG

FINAL


11 May, 18:00 SFL   2 - 8   Antel Design


 

 

Location

MIKA Sport Complex

 

 

Supporter