Sponsored by


Powered by Social Space Consulting


Main Sponsor



Main Sponsor



Information Sponsor

 

 

Schedule

Round 1


21 April, 14:00 Synergy   13 - 0   Be-Interactive
21 April, 15:00 LSoft   1 - 10   Ucom
21 April, 16:00 Synopsys Virage   4 - 3   Lycos
21 April, 17:00 Unicomp   9 - 4   Telegate
21 April, 18:00 Instigate   5 - 4   GNC-Alfa
21 April, 19:00 Boomerang   1 - 6   Telcell
22 April, 14:00 Altacode-1   4 - 5   STC-Linkgard
22 April, 15:00 SCDM   4 - 9   ElementCXI/Mersoft
22 April, 16:00 Innova/CQG   15 - 3   Currency.am(Alt-2)
22 April, 17:00 Synopsys AMSG   3 - 1   ArmSoft
22 April, 18:00 Rutel   6 - 2   Sourcio
22 April, 19:00 Epygi   7 - 1   Volo

Round 2


28 April, 17:00 Hylink   8 - 3   ElementCXI/MerSoft
28 April, 18:00 Epygi   1 - 9   Sourcio
28 April, 19:00 SCDM   1 - 9   STC-Linkgard
28 April, 20:00 Synopsys AMSG   9 - 3   Currency.am(Alt-2)
28 April, 21:00 Boomerang   3 - 2   Be-Interactive
29 April, 14:00 Mentor Graphics   6 - 6   Telcell
29 April, 15:00 Lsoft   4 - 8   GNC-Alfa
29 April, 16:00 Synopsys SEG   2 - 6   Ucom
29 April, 17:00 Unicomp   4 - 1   Lycos
29 April, 18:00 Synopsys SG   8 - 3   Telegate
29 April, 19:00 Firmplace   0 - 6   Armsoft
29 April, 20:00 Credence   6 - 3   Volo

Round 3


5 May, 14:00 Synopsys Virage   4 - 7   Unicomp
5 May, 15:00 Synopsys SG   7 - 3   Lycos
5 May, 16:00 Synergy   7 - 0   Boomerang
5 May, 17:00 Mentor Graphics   6 - 2   Be-Interactive
5 May, 18:00 Instigate   6 - 2   LSoft
5 May, 19:00 Synopsys SEG   5 - 2   GNC-Alfa
6 May, 14:00 Innova/CQG   5 - 3   Synopsys AMSG
6 May, 15:00 Firmplace   0 - 6   Currency.am(Alt-2)
6 May, 16:00 Rutel   7 - 2   Epygi
6 May, 17:00 Credence   2 - 1   Sourcio
6 May, 18:00 Altacode-1   10 - 2   SCDM
6 May, 19:00 Hylink   11 - 3   STC-Linkgard

Round 4


12 May, 14:00 Hylink   12 - 2   SCDM
12 May, 15:00 Altacode-1   6 - 2   ElementCXI/Mersoft
12 May, 16:00 Firmplace   0 - 6   Synopsys AMSG
12 May, 17:00 Innova/CQG   4 - 4   ArmSoft
12 May, 18:00 Credence   5 - 3   Epygi
12 May, 19:00 Rutel   10 - 3   Volo
13 May, 14:00 Synopsys SEG   2 - 2   LSoft
13 May, 15:00 Instigate   4 - 5   Ucom
13 May, 16:00 Synopsys SG   3 - 5   Unicomp
13 May, 17:00 Synopsys Virage   9 - 4   Telegate
13 May, 18:00 Mentor Graphics   2 - 5   Boomerang
13 May, 19:00 Synergy   4 - 7   Telcell

Round 5


19 May, 14:00 Telegate   4 - 7   Lycos
19 May, 15:00 Synopsys SG   5 - 4   Synopsys Virage
19 May, 16:00 Telcell   22-1   Be-Interactive
19 May, 17:00 Synergy   7 - 1   Mentor Graphics
19 May, 18:00 Ucom   6 - 1   GNC-Alfa
19 May, 19:00 Synopsys SEG   2 - 9   Instigate
20 May, 15:00 ArmSoft   6 - 4   Currency.am(Al-2)
20 May, 16:00 Volo   1 - 9   Sourcio
20 May, 17:00 Credence   4 - 4   Rutel
20 May, 18:00 ElementCXI/MerSoft   7 - 2   STC-Linkgard
20 May, 19:00 Hylink   4 - 3   Altacode-1
             Firmplace   0 - 6   Innova/CQG

       Matches for Round of 16


23 May, 18:30 Synopsys SEG   1 - 2   ElementCXI/Mersoft
23 May, 19:30 Boomerang   1 - 3   Sourcio

      Round of 16


25 May, 19:00 Innova/CQG   6 - 9   Instigate
26 May, 14:00 Rutel   1 - 3   Synopsys SG
26 May, 15:00 Ucom   4 - 1   Synopsys AMSG
27 May, 14:00 Synergy   5 - 2   ElementCXI/Mersoft
27 May, 15:00 Hylink   4 - 0   ArmSoft
27 May, 16:00 Credence   8 - 2   Synopsys Virage
27 May, 17:00 Telcell   0 - 6   Altacode
27 May, 18:00 Unicomp   2 - 1   Sourcio

       Quarter - finals


02 June, 20:00 Altacode   5 - 4   Credence
03 June, 14:00 Instigate   5 - 3   Synopsys SG
03 June, 15:00 Synergy   2 - 5   Hylink
03 June, 16:00 Unicomp   6 - 4   Ucom

       Semi - finals


09 June, 13:00 Unicomp   9 - 2   Altacode
09 June, 14:00 Instigate   7 - 4   Hylink

       Match for the 3rd place


16 June, 14:00 Hylink   2 - 3   Altacode

FINAL


16 June, 15:00 Instigate   2 - 3   Unicomp


 

 

Location

Slavonic University Sport Complex

 

 

Supporter


Information Supporter



Information Supporter


Ani Resort